Bütün Kategoriler

Beğenilen Zeka Oyunları

İleri Geri
Rss Zeka Oyunları

Zeka Oyunları

Zeka Oyunları Hakkında

Heyoyun.com oyun sitesi olarak zeka oyunlarına ayrı bir önem verip bu kategoriyi sürekli olarak güncel tutmaktayız. Son yıllarda zeka oyunlarının insan beyninin gelişimindeki önemli etkisi farkedildiği için bu tarz oyunlara ayrı bir ilgi gösterilmekte ve birbirinden farklı zeka oyunları üretilmektedir.

 

Özellikle Hey Oyun ailesi olarak ebevenylere bu konuda çok iş düştüğünü belirtmek isteriz. Toplumda "çocukların bilgisayardan oyun oynamaları, çocuk gelişimi ve zekasını kötü etkiliyor" imajı oluşmuştur. Bu kesinlikle yanlış bir algıdır. Uzmanların da tespit ettiği üzere oyunların özellikle küçük yaştaki çocuklar üzerinde zeka gelişimi, çabuk karar verme; biraz daha yetişkin olan çocuklar için zor şartlar altında doğru kararlar verme, analiz etme ve beyin jimnastiği yapma adına özellikle zeka oyunları olumlu katkı sağlamaktadır. Amerika ve avrupada artık basit şekilleri, kavramları algılaması için ve hatta matematik beyninin gelişmesi için çok küçük yaştaki çocuklara, yaş seviyelerine göre flash oyunlar oynatıyorlar. Avrupada bazı okullarda özellikle matematik zeka oyunları ve basit şekilleri tanıma zeka oyunları ders olarak gösterilmektedir. Hatta bu yeni eğitim sistemi özellikle 4 yaş ve 7 yaş arası çocuklar için bir çok kreşte eğitim uygulaması olarak verilmektedir. Heyoyun.com flash oyun sitesi olarak bir çok kreş tarafından zeka oyunları ve çocuk oyunları kategorilerimiz ebeveynlere tavsiye edilmektedir.

 

Artık Türkiye'nin de eğitim sistemine giren ve eski usül eğitim sisteminden çok farklı olan, severek ve oynayarak öğretme yöntemi benimsenmektedir. HeyOyun ekibi olarak bu nedenlerden dolayı zeka ve çocuk oyunlarına ayrı bir önem vermeyi kendimize misyon saymaktayız. Sizin çocuklarınız Heyoyun için en az sizlerin verdiği değer kadar değerlidir. Bu nedenle çocuklara uygun olan ve ayrıca çocuk oyunlarını sergilediğimiz diğer kategorilerde çocuklarınıza gönül rahatlığı ile flash oyunlarımızı oynatabilirsiniz.

 

Zeka oyunları kategorimiz çocuklar için olduğu kadar büyük yaştaki oyun severlerimiz için daha kapsamlı oyunlar ile de hitap etmektedir. El yatkınlığı gerektirmeyen beceri oyunlarını sevmeyen ve zekasına güvenen ya da zekasını geiştirmek, hafızasını güçlendirmek ve beyin jimnastiği yapmak isteyen oyun severler bu kategoride kendilerine oldukça kaliteli ve zor zeka oyunları bulabilirler. 

DİĞER KATEGORİLER

HEYOYUN HAKKINDA

2007 yılında kurulan Hey Oyun, ziyaretçilerine eğlenceli bir zaman geçirmeleri için sadece en kaliteli ve marka olmuş bedava oyunları bünyesinde barındırmaktadır. Binlerce oyun sunmak yerine küçük ve yetişkin oyun severlerin sürekli oynayabileceği en güzel oyunları; 3d oyunlar, kız oyunları, araba oyunları gibi kategorilere ayırarak sunmaktadır. Heyoyun bütün oyunları büyük bir titizlikle seçip detaylandırılmış Türkçe açıklamalı tam çözümlerini sunar. Heyoyun.com'daki oyunlarda sorumluluk yapımcılarına aittir.
Copyright 2007-2013 Heyoyun.com - Tüm Hakları Saklıdır