Bütün Kategoriler
Reklam
Oyun > Beceri Oyunları > Ben Bilmem Eşim Bilir Oyunu > Ben Bilmem Eşim Bilir Oyna

Ben Bilmem Eşim Bilir


Ben Bilmem Eşim Bilir Oyunu Yükleniyor...

Ben Bilmem Eşim Bilir Nasıl Oynanır

Yönlendir Seç Dengede Tut

Kanal D'nin severek izlediğiniz yarışma programı Ben Bilmem Eşim Bilir'in oyununu da severek oynayabilirsiniz!


Ben Bilmem Eşim Bilir yarışmasının oyunu 4 farklı etaptan oluşmaktadır.

Bar Masası Etabı: Bar Masası butonuna tıkladıktan sonra; KLASİK, SINIRSIZ, MARATON modlarından birini seçerek sağ kısımda bulunan evli çiftlerden birisini seçip "oyna" butonuna bas. Amaç sağ üstte belirtilen bardak sayısı kadar bardağı kırmızı çizginin diğer tarafına ama masadan da düşmeyecek şekilde kaydırmak. Bardakları "fare" yardımıyla ve soldan sağa doğru kaydıracak şekilde kırmızı çizginin ilerisine göndermeye çalışacaksın. Kırmızı çizgiyi geçmeyen bardakları da çizginin diğer tarafına geçirmek istersen biraz daha hızlı kaydırarak iki bardağı birden çizginin diğer tarafına geçirebilirsin. Masadan düşürmediğin ve kırmızı çirgiyi geçen her bardak +1 puan, önceden puan aldığın bardağı düşürüp kırarsan -1 puan kazanırsın. Sağ alt köşede bulunan merceğe tıklayarak masanın genel görünümüne bakabilirsin.

Topuklu Ayakkabı etabı: Topuklu Ayakkabı butonuna tıkladıktan sonra çiftlerden birini seçip, hemen aşağısındaki 4 farklı topuklu ayakkabıdan birini seçerek "oyna" butonuna bas. Bu bölümde dikket etmen gereken unsur, yarışmacı koşarken orta kısımda çıkan şekilleri sırasıyla ve doğru olarak basmalısın. Turuncu tuvarlak şekli gördüğünüzde "sol yön tuşu", mavi üçgen şekli gördüğünüzde ise "sağ yön tuşu"na basarak doğru bir sıralama yapmalısın. "Ctlr" tuşunu kullanarak yarışmacıyı daha yavaş koşturabilir ve çıkan şekilleri düşünerek doğru sıralama ile sağ ağ-sol yön tuşlarına basabilirsin. Ancak ne kadar yavaş koşarsa 40 sn içinde o kadar az puan kazanırsın. Bunu da göz önünde bulundurmanda fayda var!

Acı Biber etabı: Acı Biber butonuna tıkladıktan sonra çiftlerden birini seçerek "oyna" butonuna bas. Bu etapta amaç 60 sn içerisinde en çok acı biberi yiyip en yüksek skoru elde etmek. 4 farklı alandan gelen ve farklı renklerdeki acı bibberlerin acılık derecesi renkleri ile uyumludur. Sağ kısımdaki yarışmacı bayanın acı eşiğini 100 yapmadan en çok acıyı yemen gerekiyor. Acı biberleri yedikçe değişik araçlar gelecek. Bunlardan bazıları süre uzatıcı, bazıları da yarışmacının acı eşiğini aşağı çekmek için kullanılıyor. Eğer yarışmacının acı eşiği 100 e yaklaşırsa sağ kısımda bulunan mavi rüzgar şeklindeki butona bas. Bu sayede acı seviyesi sıfıra düşecektir.

Tabak taşıma etabı: Çiftlerden birisini seçip "oyna" butonuna bas. Bu etaptaki amacın, erkek yarışmacının elinde taşıdığı tabakları devirmeden en uzun mesafeyi kat etmek. Bu etabı "sağ-sol yön tuşları"nı kullanarak oynayacaksın. Tabakları taşırken etap içindeki engellere takılmaman gerekiyor. Her bir engele takıldığın zaman sağ üstte bulunan hakların gidecektir. 3 hakkın bulunduğunu unutma. Bunun yanında etabın kenar çizgilerini de geçirmemen gerekiyor.

Ben Bilmem Eşim Bilir Yorumları

DİĞER KATEGORİLER

HEYOYUN HAKKINDA

2007 yılında kurulan Hey Oyun, ziyaretçilerine eğlenceli bir zaman geçirmeleri için sadece en kaliteli ve marka olmuş bedava oyunları bünyesinde barındırmaktadır. Binlerce oyun sunmak yerine küçük ve yetişkin oyun severlerin sürekli oynayabileceği en güzel oyunları; 3d oyunlar, kız oyunları, araba oyunları gibi kategorilere ayırarak sunmaktadır. Heyoyun bütün oyunları büyük bir titizlikle seçip detaylandırılmış Türkçe açıklamalı tam çözümlerini sunar. Heyoyun.com'daki oyunlarda sorumluluk yapımcılarına aittir.
Copyright 2007-2013 Heyoyun.com - Tüm Hakları Saklıdır